4306R-101-561LF
4306R-101-561LF
Bourns
In Stock: 2,775
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4306R-101-561
Bourns
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4306R101561
  • Part No:
    4306R-101-561
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Resistance Value:
    560 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C