4306R-101-470LF
4306R-101-470LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 508
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4306R-101-470
Bourns
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 0.75W(3/4W) ±250ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4306R101470
  • Part No:
    4306R-101-470
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Resistance Value:
    47 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C