4306R-101-106LF
Bourns
Res Thick Film NET 10M Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±250ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4306R101106LF
  • Part No:
    4306R-101-106LF
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1
  • Resistance Value:
    10 MOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C