4306M-Z82-103
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 0.9W ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4306MZ82103
  • Part No:
    4306M-Z82-103
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Power Rating:
    0.9 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C