4306M-102-474LF
Bourns
Res Thick Film NET 470K Ohm 2% 0.9W ±100ppm/°C ISOL Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4306M102474LF
  • Part No:
    4306M-102-474LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    3
  • Power Rating:
    0.9 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.4 W
  • Resistance Value:
    470 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C