4306M-101-682LF
Bourns
Res Thick Film NET 6.8K Ohm 2% 0.9W ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4306M101682LF
  • Part No:
    4306M-101-682LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Power Rating:
    0.9 W
  • Resistance Value:
    6.8 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C