4306M-101-473LF
Bourns
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 0.9W ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4306M101473LF
  • Part No:
    4306M-101-473LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    0.9 W
  • Resistance Value:
    47 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C