4306M-101-272LF
4306M-101-272LF
Bourns
In Stock: 1,332
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4306M-101-272
Bourns
Res Thick Film NET 2.7K Ohm 2% 0.9W ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4306M101272
  • Part No:
    4306M-101-272
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Power Rating:
    0.9 W
  • Resistance Value:
    2.7 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C