4306M-101-223LF
Bourns
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 0.9W ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4306M101223LF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    4306M-101-223LF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    5
  • Number of Terminals:
    6
  • Power Rating:
    0.9 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    22 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C