4306H-101-333LF
Bourns
Res Thick Film NET 33K Ohm 2% 1.2W ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4306H101333LF
  • Part No:
    4306H-101-333LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    1.2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    33 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C