4306H-101-123LF
4306H-101-123LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4306H-101-123
Bourns
Res Thick Film NET 12K Ohm 2% 1.2W ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4306H101123
  • Part No:
    4306H-101-123
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Power Rating:
    1.2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    12 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C