4304M-102-510LF
4304M-102-510LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4304M-102-510
Bourns
Res Thick Film NET 51 Ohm 2% 0.6W ±100ppm/°C ISOL Molded 4-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4304M102510
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4304M-102-510
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    2
  • Number of Terminals:
    4
  • Power Rating:
    0.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.4 W
  • Resistance Value:
    51 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C