4304M-102-500
Bourns
Res Thick Film NET 50 Ohm 2% 0.6W A±100ppm/A°C ISOL Molded 4-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4304M102500
  • Part No:
    4304M-102-500
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    ISOL11402
  • Number of Resistors:
    211409
  • Number of Terminals:
    411410
  • Power Rating:
    0.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.4 W
  • Resistance Value:
    50 Ohm
  • Tolerance:
    211425%
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C