4304M-102-103LF
4304M-102-103LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4304M-102-103
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 0.6W ±100ppm/°C ISOL Molded 4-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4304M102103
  • Part No:
    4304M-102-103
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Power Rating:
    0.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.4 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C