4116R-R2R-104LF
4116R-R2R-104LF
Bourns
In Stock: 1,238
Minimum Order: 125
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4116R-R2R-104
Bourns
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C LADDER Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4116RR2R104
  • Part No:
    4116R-R2R-104
  • RoHS:
    No
  • Circuit Designator:
    Ladder
  • Power Rating:
    2.25 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C