4116R-3-361/781LF
Bourns
Res Thick Film NET 360 Ohm/780 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C TERM Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4116R3361781LF
  • Part No:
    4116R-3-361/781LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    28
  • Power Rating:
    2.25 W
  • Resistance Value:
    360/780 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C