4116R-3-331/391LF
4116R-3-331/391LF
4116R-3-331/391
Bourns
Res Thick Film NET 330 Ohm/390 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C TERM Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Description +
Search Keywords: 4116R3331391
  • Part No:
    4116R-3-331/391
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    28
  • Power Rating:
    2.25 W
  • Resistance Value:
    330/390 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C