4116R-3-302/622LF
4116R-3-302/622LF
4116R-3-302/622
Bourns
Res Thick Film NET 3K Ohm/6.2K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C TERM Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Description +
Search Keywords: 4116R3302622
  • Part No:
    4116R-3-302/622
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    28
  • Power Rating:
    2.25 W
  • Resistance Value:
    3/6.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C