4116R-2-471LF
4116R-2-471LF
Bourns
In Stock: 1,725
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4116R-2-471
Bourns
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4116R2471
  • Part No:
    4116R-2-471
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Power Rating:
    2.25 W
  • Resistance Value:
    470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C