4116R-2-390LF
Bourns
Res Thick Film NET 39 Ohm 1 Ohm 2.25W ±250ppm/°C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4116R2390LF
  • Part No:
    4116R-2-390LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    2.25 W
  • Resistance Value:
    39 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C