4116R-2-152LF
Bourns
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4116R2152LF
  • Part No:
    4116R-2-152LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    2.25 W
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C