4116R-2-104LF
4116R-2-104LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4116R-2-104
Bourns
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4116R2104
  • Part No:
    4116R-2-104
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    15
  • Power Rating:
    2.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C