4116R-1-330LF
4116R-1-330LF
Bourns
In Stock: 1,336
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4116R-1-330
Bourns
Res Thick Film NET 33 Ohm 1 Ohm 2.25W ±250ppm/°C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4116R1330
  • Part No:
    4116R-1-330
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Power Rating:
    2.25 W
  • Resistance Value:
    33 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C