4116R-1-120LF
4116R-1-120LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4116R-1-120
Bourns
Res Thick Film NET 120 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole Magazine Pack
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4116R1120
  • Part No:
    4116R-1-120
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Power Rating:
    2.25 W
  • Resistance Value:
    12 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C