4116R-1-102LF
Bourns
Fixed Network Resistor - 1K Ohm - 2.25W - Isolated - 16-Pin - DIP Pin - Through Hole.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4116R1102LF
  • Part No:
    4116R-1-102LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    2.25 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C