4114R-3-302/622LF
Bourns
Res Thick Film NET 3K Ohm/6.2K Ohm 2% 2W ±100ppm/°C TERM Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4114R3302622LF
  • Part No:
    4114R-3-302/622LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    24
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    3/6.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C