4114R-2-102LF
4114R-2-102LF
Bourns
In Stock: 3,800
Minimum Order: 96
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4114R-2-102
Bourns
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4114R2102
  • Part No:
    4114R-2-102
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    13
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C