4114R-1-332LF
4114R-1-332LF
Bourns
In Stock: 1,284
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4114R-1-332
Bourns
Res Thick Film NET 3.3K Ohm 2% 2W ±100ppm/°C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4114R1332
  • Part No:
    4114R-1-332
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    3.3 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C