4114R-1-161LF
Bourns
Res Thick Film NET 160 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4114R1161LF
  • Part No:
    4114R-1-161LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    160 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C