4108R-2-103LF
4108R-2-103LF
Bourns
In Stock: 1,125
Minimum Order: 45
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4108R-2-103
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.69W ±100ppm/°C BUS Molded 8-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4108R2103
  • Part No:
    4108R-2-103
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    7
  • Power Rating:
    1.69 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C