4108R-1-203LF
Bourns
Res Thick Film NET 20K Ohm 2% 1.69W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4108R1203LF
  • Part No:
    4108R-1-203LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Power Rating:
    1.69 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C