4108R-1-121LF
4108R-1-121LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 507
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4108R-1-121
Bourns
Res Thick Film NET 120 Ohm 2% 1.69W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin DIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: 4108R1121
  • Part No:
    4108R-1-121
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Power Rating:
    1.69 W
  • Resistance Value:
    120 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C