3862C-122-104AL
3862C-122-104AL
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 125
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3862C-122-104A
Bourns
Res Cermet POT 100K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (12.7 X 27.39mm) J-Hook Panel Mount
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3862C122104A
  • Part No:
    3862C-122-104A
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C
  • Dimension:
    27.39 x 12.7 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C