3852A-286-103AL
3852A-286-103AL
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 68
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3852A-286-103A
Bourns
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (19.05 X 28.55mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Description +
Search Keywords: 3852A286103A
  • Part No:
    3852A-286-103A
  • Mounting:
    Panel Mount/Through Hole
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C
  • Dimension:
    28.55 x 19.05 mm
  • Operating Temperature:
    -1 to 125 °C