3683S-1-104L
Bourns
Res POT 100K Ohm 3% 2W (23.62 X 42.32mm) Solder Lug Panel Mount
Description +
Search Keywords: 3683S1104L
  • Part No:
    3683S-1-104L
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    3 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    23.62 x 42.32 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C