3682S-1-502L
3682S-1-502L
Bourns
In Stock: 74
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3682S-1-502
Bourns
Res POT 5K Ohm 3% 2W (23.62 X 42.32mm) Solder Lug Panel Mount
Description +
Search Keywords: 3682S1502
  • Part No:
    3682S-1-502
    No
  • HTS:
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    3 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    23.62 x 42.32 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C