3549S-1AG-103B
Bourns
Rotary Potentiometer - 10k Ohms - ±3% Tolerance - 2W - 10 Turns - Linear - 1 Gang - ±50ppm/°C - 3600° - Slotted Actuator - Sol ...
Description +
Rotary Potentiometer - 10k Ohms - ±3% Tolerance - 2W - 10 Turns - Linear - 1 Gang - ±50ppm/°C - 3600° - Slotted Actuator - Solder Lug - Panel Mount.