3545S-1-202L
3545S-1-202L
Bourns
In Stock: 72
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3545S-1-202
Bourns
Res POT 2K Ohm 5% 1.5W 5(Elec)/5(Mech)Turn 6.34mm (39.67 X 22.23 X 26.99mm) Solder Lug Panel Mount
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3545S1202
  • Part No:
    3545S-1-202
  • RoHS:
    No
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Resistance Value:
    2 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    39.67 x 22.23 x 26.99 mm
  • Operating Temperature:
    1 to 125 °C