3541H-1-104L
Bourns
Res Hybritron POT 100K Ohm 10% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turn 6.34mm (22.23 X 39.67 X 26.99mm) Solder Lug Panel Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3541H1104L
  • Part No:
    3541H-1-104L
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    39.67 x 26.99 x 22.23 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C