3400S-1-203L
Bourns
Res POT 20K Ohm 3% 5W 10(Elec)/10(Mech)Turns 6.34mm (65.09 X 46.04 X 52.39mm) Solder Lug Panel Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3400S1203L
  • Part No:
    3400S-1-203L
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    3 %
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C
  • Dimension:
    65.09 x 46.04 x 52.39 mm
  • Operating Temperature:
    1 to 125 °C