3386Y-1-804TLF
Bourns
Res Cermet Trimmer 800K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 8.38mm (9.53 X 9.53 X 10.41mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3386Y1804TLF
  • Part No:
    3386Y-1-804TLF
  • Resistance Value:
    800 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 10.41 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C