3386X-EY5-203LF
3386X-EY5-203LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3386X-EY5-203
Bourns
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.71mm (9.53 X 7.87 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3386XEY5203
  • Part No:
    3386X-EY5-203
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 7.87 x 9.53 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C