3386X-1-253TLF
Bourns
The 3386X-1-253TLF is a single-turn, sealed, cermet trimming potentiometer with a resistance of 25 kOhms.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3386X1253TLF
  • Part No:
    3386X-1-253TLF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Resistance Value:
    25 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 10.41 x 9.53 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C