3386X-1-102LF
3386X-1-102LF
Bourns
In Stock: 600
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3386X-1-102
Bourns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 4.83 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3386X1102
  • Part No:
    3386X-1-102
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    HU
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.83 x 9.53 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C