3386P-EY5-502LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.56mm (9.53 X 9.53 X 7.87mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3386PEY5502LF
  • Part No:
    3386P-EY5-502LF
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 7.87 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C