3386P-1-301TLF
3386P-1-301TLF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3386P-1-301T
Bourns
Res Cermet Trimmer 300 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 8.38mm (9.53 X 9.53 X 10.41mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3386P1301T
  • Part No:
    3386P-1-301T
  • COO:
    CR
  • Resistance Value:
    300 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 10.41 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C