3386P-1-102TLF
Bourns
A 1 kΩ, single-turn, top-adjust cermet trimming potentiometer with 100% tin-plated RoHS compliant terminals.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3386P1102TLF
  • Part No:
    3386P-1-102TLF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 10.41 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C