3386H-EY5-504LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.56mm (9.53 X 7.87 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3386HEY5504LF
  • Part No:
    3386H-EY5-504LF
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 7.87 x 9.53 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C