3386F-1-103TLF
3386F-1-103TLF
Bourns
In Stock: 400
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3386F-1-103T
Bourns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 8.38mm (9.53 X 9.53 X 10.41mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3386F1103T
  • Part No:
    3386F-1-103T
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 10.41 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C