3362X-1-204LF
3362X-1-204LF
Bourns
In Stock: 825
3362X-1-204
Bourns
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 4.7 X 6.99mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3362X1204
  • Part No:
    3362X-1-204
  • Resistance Value:
    200 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.6 x 4.7 x 6.99 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C